Strona główna » Lustra drogowe » Lustra drogowe akrylowe – TopLustra.pl

Lustra drogowe akrylowe

Zapewniamy bezpieczeństwo na drogach, skrzyżowaniach dzięki naszym lustro drogowym. Jako producent luster drogowych TopGroup oferuje lustra panoramiczne z biało-czerwoną ramą.

Lustra są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i dopuszczone do użytku na drogach publicznych.

Akrylowe lustra drogowe dostępne w kilku rozmiarach w wersji jako lustra drogowe okrągłe lub lustra drogowe prostokątne.

Dane techniczne:

lustro drogowe akrylowe

 • lustro drogowe okrągłe U-18a
 • lustro drogowe prostokątne U-18b
 • lustro drogowe odporne na działanie warunków atmosferycznych
 • lustro akrylowe posiada białą ramę z czerwonymi elementami odblaskowymi
 • biała rama lustra drogowego została wykonana z tworzywa stabilizowanego UV
 • nasze lustro drogowe akrylowe dostarczamy z uchwytem do montażu do  okrągłych słupków 
 • lustro drogowe akrylowe posiada uchwyt dający możliwość regulacji kąta nachylenia
 • lustro drogowe akrylowe posiada gwarancję 36 miesięcy

Dostępne wymiary luster drogowych:

Maksymalna odległość między użytkownikiem
a lustrem (m)
Wymiary lustra Rodzaj Nr kat.
ok. 9 Ø 500 mm U18-a 545A
ok. 11 Ø 600 mm U18-a 546A
ok. 15 Ø 700 mm U18-a 547A
ok. 20 Ø 800 mm U18-a 548A
ok. 25 Ø  900 mm U18-a 549A
ok. 9 600 x 400 mm U18-b 554A
ok. 20 800 x 600 mm U18-b 556A
ok. 30 1000 x 800 mm U18-b 558A

Cennik Luster Drogowych Akrylowych, U18-A I U18-B – Sklep, Producent TopGroup

Lustro drogowe akrylowe powstało po to, aby zapewniać Państwu najwyższy poziom bezpieczeństwa na drodze – i to w każdych warunkach. Dzięki ramie z biało-czerwonymi elementami odblaskowymi, lustra są dobrze widoczne z daleka nawet podczas niepogody. Tym samym ułatwiają kontrolę sytuacji wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Nasze lustra drogowe akrylowe świetnie spełniają swoją funkcję nie tylko na skrzyżowaniach dróg publicznych, ale także na drogach osiedlowych, przy bramach wjazdowych oraz na parkingach.

Oddajemy do Państwa dyspozycji tanie lustra drogowe z akrylu, które jednocześnie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Wszystkie lustra zostały wyposażone w bezawaryjne elementy konstrukcji.

Nasze lustra posiadają wysokogatunkowe części optyczne, gwarantujące wyrazisty obraz bez żadnych deformacji. Tafla zwierciadła jest odporna na działanie szkodliwych promieni UV, dzięki czemu nie mętnieje i nie płowieje. Lustro może być więc długotrwale narażone na słońce, a i tak zapewni Państwu bardzo dobrą widoczność na drodze.

Każde lustro drogowe akrylowe naszej produkcji wyróżnia się także wytrzymałą, biało-czerwoną ramą. Dzięki powłoce ochronnej, rama również nie jest podatna na działanie promieni słonecznych. W efekcie nie żółknie i nie pęka pod wpływem silnego nasłonecznienia, zachowując swój wyrazisty wygląd.

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno lustro drogowe okrągłe, jak i prostokątne. Oba modele gwarantują najwyższą jakość obserwacji i ułatwiają poruszanie się po drogach publicznych. Tafla luster posiada wypukłość pod kątem 90 stopni, która sprawdza się na skrzyżowaniach, gdzie użytkownicy ruchu poruszają się z dwóch różnych kierunków.

W przypadku luster drogowych akrylowych o okrągłym kształcie, proponujemy Państwu warianty w dwóch rozmiarach, aby łatwiej udało się je dostosować do wymogów terenu:

 • Lustro drogowe 600mm z akrylu to wariant, który powinien zostać zamontowany w maksymalnej odległości 11 metrów od użytkownika. Dzięki temu umożliwi precyzyjną obserwację skrzyżowania i wyższy poziom kontroli.

 • Lustro drogowe 800mm akrylowe jest modelem o nieco większej średnicy. Z uwagi na dostępne pole widzenia, lustro należy zamontować nie dalej niż 20 metrów od użytkownika.

Jako doświadczony producent, oferujemy Państwu lustro drogowe okrągłe oraz prostokątne do samodzielnego montażu. W każdym zestawie znajduje się regulowany uchwyt, który pozwala przytwierdzić lustro do okrągłego słupka lub ściany przy zakupie dodatkowego uchwytu. Dostępne mocowanie pozwala precyzyjnie ustawić taflę lustra i wyregulować kąt jej nachylenia.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty na solidne i bezawaryjne lustro drogowe Cena produktu zależy od wybranego modelu (m.in. od rozmiaru, kształtu) i idzie w parze z oferowaną jakością. Dodatkowo, dbając o Państwa bezpieczeństwo, wszystkie produkty z akrylu sprzedajemy z 36-miesięczną gwarancją producenta.

Lustra drogowe od TopGroup bogata oferta

Lustro drogowe montuje się najczęściej w miejscach, gdzie widoczność jest znacznie ograniczona, a ustawienie tego typu lustra wpłynie pozytywnie na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. W ofercie sklepu nasi klienci znajdą różne lustra sferyczne drogowe, które z łatwością dopasują Państwo do swoich potrzeb i miejsca montażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Lustro drogowe – zastosowanie i funkcje

Znak lustro drogowe jest elementem BRD, czyli bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tego typu lustra drogowe ustawiane są najczęściej w miejscach, gdzie ryzyko zderzenia i wystąpienia wypadku czy kolizji jest dużo większe, właśnie ze względu na ograniczoną widoczność, np. przy zabudowanym wjeździe, wąskich ulicach, czy parkingu, a także lustro do wyjazdu z posesji, tam, gdzie widoczność jest ograniczona przez zieleń, drzewa, czy budynki. Lustro znak drogowy ma za zadanie wyeliminować martwe pole, dzięki temu można sprawdzić, czy po drodze porusza się inny pojazd, albo pieszy, unikając tym samym wypadku, czy kolizji drogowej.

Lustra sferyczne drogowe to niezbędny element oznakowania nie tylko w dużych miastach, ale także mniejszych miejscowościach i wsiach. W naszym sklepie proponujemy Państwu lustra drogowe, które spełniają wymogi BRD w 100%.

Wypukłe lustra drogowe – obowiązujące przepisy

Lustro do wyjazdu z posesji, czy lustro na skrzyżowaniu, to urządzenia BRD, których nie można ustawić samodzielnie, tam, gdzie się chce. Tego typu urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego regulują przepisy prawne, do których zarządca drogi musi się dostosować. Akt prawny regulujący sposób i miejsce montażu luster drogowych to Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drodze.

Gdzie można zamontować lustro drogowe według przepisów:

 • na skrzyżowaniach dróg i ulicach osiedlowych

 • wyjazdach z posesji

 • przystanków komunikacji zbiorowej usytuowanych na łukach dróg (torów) lub ulic

 • w obrębie dróg wewnętrznych w zakładach produkcyjnych, obiektach handlowych

Tam, gdzie znajdujące się przy drodze słupy, drzewa, czy budynki znacząco ograniczają widoczność kierującym pojazdami.

Według przepisów tego typu lustra sferyczne drogowe powinny być zamontowane na wysokości minimum 2 m, to zapewnia optymalny kąt widzenia, oczywiście jest to również zależne od rodzaju lustra i jego wielkości. Dla przykładu dostępne w Toplustra lustro drogowe akrylowe o wielkości Ø 500 mm powinno zostać zamontowane na wysokości ok.9 m. Przepisy drogowe mówią także o dwóch rodzajach luster, a mianowicie:

 • lustro drogowe okrągłe

 • lustro drogowe prostokątne

Wszystkie wyżej wymienione lustra są dostępne w naszym sklepie.

Potrzebujesz lustra drogowego? Co musisz zrobić?

Może zdarzyć się tak, że nie tylko zarządca drogi potrzebuje doposażyć drogę w to urządzenie BRD, czasami lustro drogowe będzie potrzebne nam do wyjazdu z własnej posesji. Co wówczas należy zrobić? W takim przypadku należy udać się do zarządcy drogi i złożyć stosowny wniosek. Wniosek ten rozpocznie całą procedurę, na którą składają się:

 1. przygotowanie projektu zmiany stałej organizacji ruchu drogowego

 2. otrzymanie pozytywnej opinii od Komendy Powiatowej Policji

UWAGA- jeśli składasz wniosek o umieszczenie lustra drogowego przy drodze, która służy nam osobiście do wjazdu i wyjazdu z posesji, koszta związane z zakupem, a także sam montaż i późniejsze utrzymanie leży po stronie wnioskodawcy, a nie po stronie zarządcy drogi.

Jakie lustra drogowe znajdą Państwo w naszej ofercie?

Top Group to firma z wieloletnim doświadczeniem, ceniąca sobie wysoką jakość produktów i zadowolenie naszych klientów. W ofercie Toplustra znajdą Państwo także funkcjonalne lustra drogowe, wyprodukowane zgodnie z wszelkimi normami i zaleceniami BRD:

 • lustra drogowe akrylowe

 • lustro drogowe prostokątne do kontroli 2 kierunków

 • wypukłe lustro drogowe do kontroli 3 kierunków

 • lustra drogowe stalowe

 • lustra drogowe okrągłe z cienką ramką

 • lustra parkingowe/ lustro wyjazdów z posesji szerokokątne

 • lustra drogowe okrągłe parkingowe i garażowe

 • lustra drogowe dla bezpieczeństwa jednośladów

Kupując solidne lustro drogowe, warto zwrócić uwagę także na materiał wykonania. Ze względu na różne warunki atmosferyczne, nasze lustra drogowe są wykonane z odpornych materiałów, dzięki czemu posłużą Państwu przez wiele lat. Solidna konstrukcja i wysokojakościowe materiały to cechy, charakteryzujące każdy z naszych produktów także lustra drogowe. Zarówno lustra wyjazdowe, jak i lustra na skrzyżowaniu, powinny być widoczne dla kierowców, dlatego też ich biała rama została wzbogacona o odblaski w kolorze czerwonym, co sprawia, że lustro drogowe jest widoczne także w nocy.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą luster drogowych, jeśli mają Państwo pytania, czy wątpliwości chętnie na nie odpowiemy. Zachęcamy do kontaktu.