Strona główna » Lustra drogowe » Lustra drogowe stalowe

Lustra Stalowe opcjonalnie odporne na szron i parę

Lustra drogowe stalowe – lustra nietłukące

 

Lustra drogowe ze stali nierdzewnej produkowane w zaawansowanym technologicznie procesie produkcyjnym, są bardzo odporne nie tylko na warunki atmosferyczne: mróz, para wodna, słońce, wiatr, ale i uderzenia. Lustra ze stali – nietłukące!

Lustro drogowe wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, wypukłe lustra do kontroli 2 kierunków szybko zastępują przeszłościowe lustra tłukące wykonane z nieaktualnych materiałów, a do tego nie wymagają regularnej konserwacji i częstej wymiany. W związku z tym, zapewnia naszym Klientom ciągłość pracy i długoterminowe oszczędności.

Lustra drogowe wypukłe to innowacyjny produkt dla bezpieczeństwa i ochrony; zaprojektowane i opracowane tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki bez utraty właściwości wizualnych. Lustra ze stali nierdzewnej zapewniają doskonałą widoczność.

Lustro drogowe Ø 600 mm można łatwo zainstalować wewnątrz lub na zewnątrz w miejscu o ograniczonej widoczności. Przeznaczone w szczególności do miejsc narażonych na ryzyko przypadkowego zderzenia, takich jak: skrzyżowania dróg, parkingi podziemne centrów handlowych oraz  budynków mieszkalnych, ciągi komunikacyjne wózków widłowych w fabrykach, tereny przemysłowe. Ponadto stosowane  w obszarach szczególnie  narażonych na uszkodzenia. Lustra stalowe odporne są na akty wandalizmu i agresywne warunki chemiczne panujące w zakładach produkcyjnych.

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury (Dz. U. nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r.) nasze lustra drogowe posiadają białą ramę z czerwonymi elementami odblaskowymi.

Lustra drogowe stalowe wykorzystywane są w :

 

 • zakładach produkcyjnych
 • skrzyżowaniach dróg
 • skrzyżowaniach ciągów komunikacyjnych – lustra do kontroli 2 kierunków
 • lotniskach
 • fabrykach
 • parkingach
 • więzieniach
 • jednostkach wojskowych
 • terenach narażonych na silne warunki atmosferyczne

Wersja luster odporna na szron i parę posiada system, który zapobiega osadzaniu się pary, bez względu na temperaturę i poziom wilgoci. System, który zapobiega osadzaniu się szronu skuteczny jest w temperaturach do -20°C. W ciągu dnia lustro gromadzi ciepło a następnie uwalnia je, nie dopuszczając do osadzania się szronu na jego powierzchni.

Maksymalna odległość
między użytkownikiem
a lustrem (m)
Wymiary lustra (mm)Wymiary ramy (mm)

stal nierdzewna gwarancjaNr kat.

stal nierdzewna gwarancjasystem odporny na szron i parę gwarancjaNr kat.

 ok. 9600 x 400750 x 600854854 AB
 ok. 11Ø 600Ø 790846846 AB
 ok. 20800 x 600956 x 756856858 AB
 ok. 20Ø 800Ø 1000848848 AB
 ok. 30Ø 1000Ø 1200886886 AB

Lustra drogowe od producenta TopGroup. Zapytaj o cenę, zapoznaj się z cennikiem.

W celu otrzymanie oferty i ustalenia cen zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.

Lustra drogowe – opinie naszych klientów

„Skorzystaliśmy z oferty TopGroup i kupiliśmy od firmy nowoczesne lustra do kontroli dróg. Oferta okazała się lepsza od konkurencji a produkt spełnia swoje wymagania. Ceny lepsze niż u konkurencji. Polecamy”

Jan, Katowice

„Lustra firmy TopGroup spełniają nasze wymagania techniczne. Firma poszła nam na rękę w kwestiach cen za co jesteśmy wdzięczni. Polecamy z czystym sumieniem”

Adrian, Kraków

„Polecamy usługi firmy TopGroup. Zakupione drogowe lustro świetnie komponuje się i spełnia swoje wymagania.”

Bartosz, Chełm

„Ze swojej strony możemy polecić produkty od producenta TopGroup. Zakupione lustra są takie jak chcieliśmy. Cennik lepszy niż w innych firmach. Polecamy”

Paweł, Rumia

Lustra drogowe stalowe to modele luster, które rekomendujemy, jeśli zależy Państwu na poprawie komfortu uczestników ruchu drogowego w miejscach narażonych na zmienne warunki atmosferyczne. Lustro ze stali nierdzewnej wytrzyma w nawet najbardziej ekstremalnych okolicznościach.

W naszej ofercie znajdą Państwo lustra stalowe wykonane z wysokiej jakości materiałów. Doskonale sprawdzą się do zastosowania na zewnętrz, ponieważ nie straszna jest im żadna pora roku. Lustra wykazują się dużą odpornością na: opady deszczu i śniegu, porywisty wiatr, mróz oraz silne nasłonecznienie.

Jako wieloletni producent luster o rozmaitych zastosowaniach, proponujemy Państwu lustra drogowe ze stali nierdzewnej, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo m.in. na drogach, na terenach zakładów produkcyjnych, przy skrzyżowaniach oraz przy wjazdach i wyjazdach z posesji. Nasze nietłukące lustra cieszą się rosnącym zaufaniem wielu użytkowników.

Każde lustro drogowe stalowe z naszej oferty powstało w ramach nowoczesnego procesu technologicznego. W efekcie lustra są solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne (również na akty wandalizmu czy na kontakt z chemikaliami), dzięki czemu mogą zapewniać niezmienną i niezmąconą widoczność przez wiele lat użytkowania.

Jeśli zależy Państwu na wzmocnionej ochronie lustra, oferujemy lustro stalowe odporne na na szron i parę wodnej. Specjalny system zapobiega działaniu tych zjawisk atmosferycznych bez względu na poziom wilgoci oraz temperaturę panującą na dworze (do -20°C).

W dostępnej ofercie znajdą Państwo dwa typy luster stalowych, które pozwolą usprawnić obserwację drogi w miejscach z ograniczoną widocznością.

Do Państwa dyspozycji oddajemy m.in.:

 • Lustro drogowe stalowe U-18a – model, który występuje w dwóch wielkościach (do wyboru jest lustro o średnicy 600 mm i 800 mm). Jest to lustro stalowe okrągłe o wypukłym zwierciadle. Zapewnia obserwację drogi pod kątem 90 stopni, dzięki czemu zdecydowanie ułatwia kontrolę skrzyżowań, na których użytkownicy poruszają się z dwóch kierunków.

 • Lustro drogowe stalowe U-18b – model dostępny w dwóch rozmiarach (600 x 400 mm oraz 800 x 600 mm). Jest to lustro stalowe prostokątne, które charakteryzuje się wypukłością gwarantującą 90-stopniowy kąt obserwacji. Podobnie jak model okrągły, umożliwia kontrolę 2 kierunków.

Aby zapewnić Państwu produkty gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo, przygotowaliśmy również lustra drogowe stalowe nietłukące w wersji z biało-czerwoną ramą. Dzięki ostrzegawczej taśmie, lustro jest widoczne z daleka oraz w niesprzyjających warunkach, zapewniając świetną jakość obserwacji w dowolnym miejscu.

Bez względu na to, czy wybiorą Państwo
lustro stalowe okrągłe, czy model prostokątny, w ramie lub bez, każdy produkt nadaje się do samodzielnego montażu. W zestawie znajdą Państwo komplet regulowanych uchwytów, które umożliwiają mocowanie lustra do ściany oraz słupka pod wybranym kątem.